Oliwy z Oliwek od rodziny Marina Palusci - Tradycja, Jakość i Pasja w Każdej Kropli!

25-07-2023

Marina Palusci: Rodzinna Wytwórnia Oliwy z Oliwek - Przekazująca Tradycję i Jakość z Pokolenia na Pokolenie!

Oliwy Marina Palusci

 

Oliwy Marina Palusci to oliwy extra vergine najwyższej jakości. Pochodzą z  plantacji rodziny Palusci, która wytłaczaniem oliw zajmuje się już od 200 lat!

Marina Palusci to ekskluzywna, rodzinna wytwórnia specjalizująca się w produkowaniu najwyższej jakości oliwy z oliwek na niewielką skalę. Nasza misja polega na zachowaniu rzemieślniczej tradycji i technologii, aby zapewnić klientom niezrównaną jakość produktów.

Jesteśmy dumni z naszych korzeni, które sięgają pradawnych abruzyjskich plantatorów oliwek, a członkowie rodziny Paluscich są dumnie kontynuującymi tę spuściznę potomkami. Przez wieki tajemnice wytłaczania najwyższej jakości oliw z oliwek przekazywane były z pokolenia na pokolenie w naszej rodzinie

Marina Palusci to nie tylko producent oliwy z oliwek, ale także strażnik tradycji, która przetrwała przez wieki. Zapewniamy, że nasze produkty są wyjątkowe i pozostawiają niezapomniane wrażenia. Dołącz do naszej rodziny i ciesz się smakiem najwyższej jakości oliwy z oliwek, która jest owocem naszej pasji i poświęcenia..

Dlaczego Warto pić oliwę?

Oliwa tłoczona z owoców oliwki jest uznawana za jeden z najzdrowszych olejów. Jej wyjątkowe właściwości to zasługa składników aktywnych – dużej ilości oleinowego kwasu tłuszczowego, witamin E i K, a także przeciwutleniaczy.

Czym są przeciwutleniacze?

 

Przeciwutleniacze, znane również jako antyoksydanty, to grupa substancji aktywnych, które wykazują właściwości przeciwutleniające, zatrzymując lub spowalniając procesy utleniania. Badania wykazują, że przeciwutleniacze korzystnie wpływają na organizm człowieka, spowalniając procesy starzenia i wspierając mechanizmy obronne, co zapobiega wielu groźnym schorzeniom.

 

Nasza oliwa, produkowana z owoców oliwki europejskiej (Olea europaea L.), zawiera znaczną ilość cennych składników, takich jak witamina E, polifenole i skwalen, który należy do triterpenów.

 

Regularne spożywanie oliwy z oliwek przynosi liczne korzyści zdrowotne. Dzięki bogactwu przeciwutleniaczy, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin E i K, oliwa ta może być traktowana jako naturalny suplement diety, wspomagający działanie całego organizmu.

Oto niektóre właściwości lecznicze oliwy z oliwek:

  • Wspomaga działanie serca.
  • Korzystnie wpływa na naczynia krwionośne.
  • Reguluje poziom ciśnienia krwi.
  • Obniża poziom "złego" cholesterolu (LDL).
  • Obniża ryzyko udaru.
  • Zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.
  • Pomaga w walce z chorobą Alzheimera.
  • Wykazuje właściwości przeciwzapalne.
  • Wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

Aby czerpać maksymalne korzyści zdrowotne, zalecamy spożywanie świeżej oliwy extra vergin, tłoczonej na zimno. Oliwę przechowujemy w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu, aby zachować jej prozdrowotne właściwości na dłużej. Powinna być używana bez podgrzewania – wtedy zachowuje cenne właściwości.

 

Zapraszamy do zakupu oliw Marina Palusci w naszym sklepie.